Len Fico, Kiska a Dubéci vedia, či si ne/má Ahmed užívať v Európe!

Autor: Michal Ražný | 4.9.2015 o 15:52 | Karma článku: 5,84 | Prečítané:  1350x

Z občianskeho združenia Alfa, ktoré patrí pod Sieť, odišiel jej výkonný riaditeľ Martin Dubéci. Urobil tak kvôli postoju strany Sieť a jej predsedu Procházku k otázke utečencov.

Klobúk dolu pred zásadovosťou tohto človeka, keďže mal našliapnuté na silnú stranícku kariéru. Doteraz som o ňom veľkú mienku nemal, keďže bol zapletený do netransparentného financovania kampane strany Sieť.
 
Môj názor na utečencov sa  úplne nezhoduje s tým aký ma Martin Dubéci a ľudia z Výzvy k ľudskosti. Som skôr zástanca pomoci, ale zároveň aj prísnej kontroly toho, koho si k nám pustíme. Predsa len - sú tu veľké bezpečnostné riziká, ktorým vystavujeme našu krajinu. A neriskoval by som ohrozenie našich detí pre našu nezodpovednosť a príliš voľný prístup k utečencom.
 
Doba je zlá, treba ukázať ľudskosť. Ale uvedomujeme si vôbec, že tento štýl riešenia problému s utečencami - len emocionálne a nie racionálne - môže mať pre nás aj celu Európu fatálne následky? Sme skutočne pre uspokojenie svojej duše ochotní prijať aj možné riziká? Vieme vôbec, že od možného rizika k reálnemu ohrozeniu stačí iba krok? Tento problém je totiž aj o zodpovednosti a dodržiavaní pravidiel. Únia volá po solidarite, no zabúda na to, aké tvrdé podmienky museli spĺňať tí, ktorí chceli byť jej členmi, Slovensko nevynímajúc. Kým sme koncom roka 2007 vstúpili do Shengenského  priestoru museli sme ich  splniť nespočetne veľa. Slovensko muselo preukázať, že našu hranicu s Ukrajinou, ktorá je aj hranicou EU zvládne dokonale ochrániť. Čo dnes robia v Taliansku a Grécku, keď im cez hraničnú čiaru prechádzajú tisíce nelegálnych migrantov? Ako sa k problému stavia Nemecko, ktoré nám pracovný trh otvorilo až v roku 2011?  Báli sa, že by sme ich pripravili o pracovné miesta, teraz sa už neboja? Solidarita áno, ale nie za každú cenu a taká, ktorá nás potom ohrozí.
 
Aj naši politickí lídri sa k tomuto postavili svojsky - čakajú ticho ako voš pod chrastou na to čo im povedia predvolebné prieskumy, prípadne Merkelová, aby sa náhodou nestalo, že im niekto z jednej alebo druhej strany zastaví prívod peňazí. Jediný, kto je v téme aspoň ako - tak konzistentný je Most- Híd a Smer, ale čo ostatní? Strana Sieť sa pokiaľ viem nejako otvorene nijako výrazne k tejto téme nevyjadrila a je nečitateľná. Takzvaní liberáli zo SaS tí sú zase iná káva. Chcú imigrantov zatvárať do táborov strážených vojskom v štýle koncentračných táborov. O tom, čo si myslia a ako chcú tento problém riešiť ďalšie dnes opozičné strany fakt neviem. Čo si myslí KDH, kedysi silná dnes už skoro mŕtva SDKU, či nová strana Skok vôbec nepočuť. Postoj SNS je jasný a plne korešponduje s jej dlhodobou politikou.
 
Zásadovosť by sa mala ceniť, niesť za svoje názory a postoje aj zodpovednosť je správne. Aj keď si nemyslím, že práve štýl pustime si na Slovensko každého utečenca a kašlime na bezpečnosť našich detí je tým najlepším  riešením.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?