Pre Fica je bezpečnosť Slovákov dôležitejšia ako migranti. Je na tom niečo zlé?

Autor: Michal Ražný | 16.11.2015 o 14:57 | Karma článku: 6,26 | Prečítané:  999x

Organizácia združujúca ľudí vyznávajúcich islam protestuje. Premiér vraj vyvoláva nenávisť. Kritizujú ho aj niektoré média, komentátori a aktivisti.

Čo však títo ľudia nechcú vidieť je, že nekontrolovaný vstup nelegálnych migrantov ohrozuje aj ich životy. Po piatkových útokoch v Paríži to už nie je strašenie. Je to krutá realita!

Nikto netvrdí, že ľuďom v ohrození života je treba pomáhať. Dnes je to však na starom kontinente tak, že pre našu humánnosť nemyslíme na vlastnú bezpečnosť. Časť ľudí stále nejako nechápe riziká, ktoré hrozia z toho, že sa nám tu nekontrolovane pohybujú nelegálni migranti. Ani tá najlepšia spravodajská služba nedokáže mať pod kontrolou státisíce ľudí bez dokladov a preukázateľnej minulosti. Nik nemôže ručiť za ich bezúhonnosť a to, že nie sú napojení na teroristickí siete. Iste nie všetci. Ale viete aká masa ľudí to je ak by ich bolo len 0,5 percenta. Sú tu však stále ľudia, ktorí túto hrozbu nevidia a ignorujú.

Človek by čakal, že im piatková masakra v Paríži otvorí oči. Pri teroristických útokoch zomrelo 129 nevinných ľudí. Ďalšie stovky utrpeli zranenia. Rodičia prišli o svoje deti, dcéry a synovia o otcov a matky, mnohí stratili priateľov a kamarátov. Útok v srdci Paríža nenechal chladným  žiadneho Európana. Uvedomili sme si našu zraniteľnosť. Podľa viacerých informácií útočili aj ľudia, ktorí sa sem dostali ako utečenci. Využili zmätok, ktorý dnes panuje a votreli sa sem maskovaní za nevinné obete, pritom to boli krvilačné zvery. Myslíte si, že toto sa nemôže zopakovať? Kedy si kritici opatrení a snahy o ochranu Slovákov a Európanov pred touto hrozbou uvedomia, že ide aj o ich bezpečnosť. Skutočne bude musí byť ohrozený niekto z ich rodiny či blízkych? Do kedy budú pod krytím humanity kritizovať to, čo má chrániť aj ich životy.

Keď už masaker v Paríži nezmení ich názor, tak neviem čo. Nejako nerozumiem ľuďom čo kritizujú premiéra za jeho výrok. "Pred právami migrantov, pred akoukoľvek potrebou starostlivosti o nich sú na prvom mieste občania Slovenskej republiky a ich bezpečnosť," . Čo sa mi ako občanovi SR na tomto akože nemá páčiť. S týmto musí každý z nás súhlasiť bez rozdielu politickej príslušnosti.  Nech sa však na mňa nikto nehnevá, ale bezpečnosť mojej rodiny, priateľov, ale aj ostatných Slovákov je pre mňa tiež dôležitejšia. A je úplne jedno, či som modrý, červený, zelený alebo dúhový.

 

Aj takto sa vyjadrovali politici k nelegálnym migrantom

 

Andrej Kiska, Prezident SR, vyhlásenie prezident.sk 7.9.2015

Som presvedčený, že našu krajinu nemôže ohroziť prijatie ľudí, ktorí by predstavovali niekoľko stotín percent našej populácie. Toto nie je strach z neznámeho, to už sú heslá xenofóbie a extrémizmu.

 

Iveta Radičová, expremiérka, pluska.sk 30.5.2015

Mali by sme pomôcť, tí ľudia si to zaslúžia, ale pomôžme tak, aby to malo zmysel.

 

Béla Bugár, predseda Most-Híd, topky.sk 23.6.2015

Nehľaďme na nich ako na zdroj nebezpečenstva, ale ako na ľudí, ktorí sa nachádzajú v núdzi a nebezpečenstve života.

Pavol Frešo, predseda SDKU, webnoviny.sk 27.5.2015

Veľmi dobre rozumieme ľuďom, ktorí utekajú do Európy za slobodou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?