reklama

Pred terorizmom nás Kiska, opilec a knihovník neochránia!

Ani krvavý útok v Paríži nebol zrejme dosť na to, aby niektorí analytici, aktivisti, novinári či pseudohumanisti dostali rozum a začali myslieť na bezpečnosť nás všetkých.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (30)

Stále si hovoria svoje a nechápu, že situácia je vážna a nelegálna migrácia zvyšuje bezpečnostné riziko. Za nepísaného vodcu tohto zoskupenia možno považovať nášho pána prezidenta Kisku. Ten len kritizuje a stavia sa na stranu migrantov, nemysliac pritom na svojich ľudí. Snáď to robí vo viere v dobro neuvedomujúc si riziká takýchto postojov.

Aj nedávne udalosti znovu potvrdili, že so začlenením moslimov, to nie je jednoduché. Po rokoch života v Európe stále mnohí predstavujú hrozbu. Ktovie koľko tisícov ich v Európe čaká na pokyn udrieť a zabíjať. A prichádzajú ďalší a ďalší. Výrazná vojenská akcia proti Islamskému štátu je správna cesta. Súbežné s tým je však nutné zabezpečiť vnútornú bezpečnosť v krajinách EU. Či už sa to niekomu páči, alebo nie faktom je, že Európa je plná nepreverených ľudí bez preukázanej minulosti. Dlhodobo na riziká poukazujú spravodajské služby väčšiny štátov. Rovnako aj naša SIS tvrdí, že kým nezačne normálne fungovať schengenský systém je zvýšené riziko. Na to, aby toto človek pochopil nemusí byť bezpečnostný expert. Stačí zdravý rozum. Kým, o Vás čo čítate teraz tieto riadky vedia bezpečnostné zložky skoro všetko. Stačí im hodiť Vaše údaje do počítača. Ak by mali podozrenie a zákonný dôvod vedia si ľahko zistiť aj to, že ste v nedeľu platili kartou za nové topánky. Ale aj o večernom telefonáte s babkou z Košíc. O nelegálnom migrantovi čo sa potuluje ulicami európsky miest vedia veľké nič.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Politici EU stále dokola obmieľajú, že utečenci nezvyšujú riziko terorizmu. Kritizujú krajiny, ktoré nechcú nechať svojich občanov napospas ohrozeniu. Nech už to robí ten Fico z akéhokoľvek dôvodu, súhlasím s ním. Je nutne mať na prvom mieste našu bezpečnosť a až potom sa starať o nejakých migrantov. Pomáhať ľuďom v núdzi, ale neohroziť nás ostatných. Ale späť ku všetko kritizujúcej EU. Kto dnes riadi jej inštitúcie?

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker je celkom vtipná postavička. Iste si pamätáte video, kde opitý víta lídrov krajín EU. Bozkáva ich na čelo, udiera ich po tvári a porovnáva si kravaty. Zábavný ujko, ktorý by bol možno fajn starosta v nejakej malej dedinke, ale nie na vrcholný post v EU. Európsky parlament vedie Martin Schulz. Tento pán nemá ani maturitu. Vyučil sa za knihovníka. Netvrdím, že titul pred menom je znak múdrosti. Ale s jeho vzdelaním by ho neprijali ani za referenta na okresnom úrade. Teda aby sme mu nekrivdili, už ako politik získal čestný doktorát Kalingradskej univerzity. Len to by som za vzdelanie veľmi nepočítal. Diplomaciu EU vedie Federica Mogheriniová. Čo je celkom sympatická, príťažlivá a vzdelaná žena. Len to je asi tak všetko. Ani len vzdialene to nie je kaliber napríklad ruského šéfa diplomacie Sergeja Lavrova. Vážne nemá EU na lepších politikov? Zdá sa, že nie. Až na niektoré výnimky do jej inštitúcií vysielajú štáty skôr druhú, až tretiu triedu. Dúfam, že niekedy nastane doba, keď spoločnú Európu bude viesť top liga. Dnes tomu žiaľ tak nie je, preto to tak aj vyzerá. Snáď členské štáty nejako zvládnu udržať týchto cirkusantov, aby náš kontinent nepriviedli na cestu z ktorej niet návratu. A jej koniec je až temne čierny.

Michal Ražný

Michal Ražný

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Vesmíru je jedno kto vyhrá v športke. Mne nie...Som Michal, som z veľkého mesta a žijem v ešte väčšom meste. A chcem občas vyjadriť svoj názor, lebo sa v práci nudím :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu